Jestem z Zagłębia… Jestem z Wojkowic !

Urodziłem się 15 sierpnia 1987 r. w Czeladzi. Moim rodzinnym miastem są Wojkowice, w których uczęszczałem do szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Z wyróżnieniem ukończyłem II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie.

Tata Józef związany był z branżą górniczą – KWK Jowisz w Wojkowicach, później KWK Bobrek Centrum (w moich żyłach płynie, od pokoleń, górnicza krew). Mama Renata jest prawnikiem. Małżonka Anita jestem lekarzem. Syn Wiktor jest uśmiechniętym 4-latkiem.

Adwokat

Studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego ukończyłem w przyspieszonym trybie w 4 lata – 29 czerwca 2010 roku z wynikiem bardzo dobrym. Swoją wiedzę immanentnie wzbogacam o liczne kursy oraz szkolenia związane głównie z szeroko pojętym prawem. W 2009 roku byłem uczestnikiem 10-dniowego międzynarodowego kursu poświęconego ochronie praw człowieka i mniejszości narodowych, który corocznie organizuje Poznańskie Centrum Praw Człowieka IPN PAN.

W czerwcu 2012 r. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego ukończyłem studia podyplomowe z zakresu Prawa Zamówień Publicznych. 

W 2016 r. zdałem z wyróżnieniem adwokacki egzamin zawodowy i zostałem adwokatem, naturalnie obecnie nie mogę wykonywać zawodu. Na gruncie zawodowym realizowałem się na stanowisku asystenta prawnego, a następnie aplikanta adwokackiego w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych, doświadczenie zawodowe zdobywałem m.in. poprzez obsługę prawną największego operatora sieci telefonii komórkowej w Europie tj. Orange. 

W latach 2013 do 2015 byłem nauczycielem akademickim z zakresu prawa w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W latach 2012-2018 zasiadałem również w Radzie Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej “Górnik”, w której pełniłem funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej, uprzednio Komisji Rewizyjnej, jak również jestem członkiem Rady Nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Częstochowie.

Samorządowiec


W wyborach samorządowych, które odbyły się 21 listopada 2010 roku zostałem wybrany radnym do Rady Miasta Wojkowice z okręgu wyborczego numer 8, osiągając liczbę 145 (33.49%) głosów ważnie oddanych na kandydata w skali okręgu wyborczego. Od grudnia 2010 r. do listopada 2014 r. pełniłem funkcję Przewodniczącego Komisji Budżetu, byłem także członkiem Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Bezpieczeństwa. 

W wyborach samorządowych w 2014 r. zostałem – prawdopodobnie - najmłodszym w Polsce Burmistrzem - zdobywając 1777 głosów poparcia.

Jestem także Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej KZK GOP w Katowicach oraz Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, które to funkcje sprawuję społecznie.

Społecznik


Działalność społeczna zawsze była moją domeną, w latach 2004-2006 miałem niewątpliwą przyjemność i zaszczyt obsługiwania Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek odbywającego się w Będzinie. Godnie reprezentowałem swoje Liceum na targach edukacyjnych oraz wszystkich uroczystościach wystawiając między innymi „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego na deskach Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. W okresie studiów byłem członkiem Studenckiej Poradni Prawnej, w której udzielałem osobom niezamożnym bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Na spotkaniach koła naukowego Spiritus Constitutionis poszerzałem znajomość prawa konstytucyjnego, organizując przy tym liczne konferencje oraz debaty. 

Od 2010 roku byłem wolontariuszem Senatora Zbigniewa Szaleńca, w ramach działalności pro bono udzielałem bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców powiatu będzińskiego. Od 2011 do 2014 roku współpracowałem z Fundacją “Sportowa Szansa” im. Grzegorza Dolniaka, w zakresie tej współpracy pro bono publico, staram się na miarę swoich możliwości wspierać społeczność powiatu będzińskiego w rozwiązywaniu trudnych, szeroko rozumianych problemów prawnych.

Poza tym aktywnie działam i wspierałem, bądź wspieram już od dłuższego czasu stowarzyszenia tj. klub piłkarski Górnik Wojkowice, klub futbolu amerykańskiego Zagłębie Steelers Interpromex oraz Stowarzyszenie Tarcza.